Styling vousů pro moderní muže

Styling vousů pro moderní muže

Jak najít nejvhodnější styl vousů pro tvar vašeho obličeje

Nic jiného nevylepší váš vzhled tak, jako dobře pěstěný vous. Existuje však tolik různých stylů vousů. Jak tedy poznáte, který vám padne nejlépe? Až pro sebe budete hledat dokonalý styl vousů, začněte u tvaru obličeje. Shoda vousu s tvarem obličeje je důležitá pro nalezení celkového vzhledu, který vám sedne a zvýrazní vaše přirozené rysy. Existují 4 základní tvary obličeje a každý z nich je vhodný pro určité typy vousů. Níže se můžete inspirovat nejpopulárnějšími styly vousů a seznámit se s odpovídajícími tvary obličeje, abyste mohli nalézt ten svůj a začít o něj pečovat.

Nejoblíbenější styly vousů

Bradka

Správná úprava vousů ve stylu kozí bradky podtrhne váš silný mužný vzhled. Dodává přesně vymezené kontury obličeji, který má tendenci být širší, jako je kulatý tvar obličeje nebo čtvercový tvar obličeje. Bradka přitahuje pozornost k oblasti brady a dolní čelisti, nabízí záchytný bod pro oko a vytváří iluzi vyváženějšího obličeje.

Hodí se k těmto tvarům obličeje

Braun

Strniště

Vzhled „strniště“ odpovídá všem typům vousů. Jde o rychlý, snadný a bezpečný způsob vylepšení vašeho vzhledu bez nutnosti jeho proměny. Je to také jediný styl vousů, který dobře doplňuje každý známý typ tvaru obličeje. Doslova každý tvar obličeje, od kosočtvercového přes hranatý po oválný tvar, může být vhodně doplněn dobře udržovaným strništěm. Protože styl „strniště“ opticky nerozšiřuje váš obličej po stranách, funguje dobře jako doplněk některých kulatých typů obličeje, například obličejů podlouhlého tvaru.

Hodí se k těmto tvarům obličeje

Braun

Knír

Knír je nezaměnitelně výrazným stylem vousů, který značí důvěru v obličej kteréhokoli tvaru. Protože se veškerý detail nachází v centrální části obličeje, okolní tvary tolik neovlivňují celkový vzhled. Obvykle se však k tomuto klasickému stylu vousů hodí oválný tvar obličeje, který je podlouhlejší v oblasti čela a brady, což znamená, že mu vyhovují nejlépe ty styly, které vyplňují oblasti na tvářích a pod nosem.

Hodí se k těmto tvarům obličeje

Braun

Proužek vousů na bradě

Stejně jako každá osvědčená klasika patří i proužek vousů na bradě mezi ty staré styly vousů, které se znovu a znovu vrací. Nyní je zpět ve velkém, moderním a elegantním stylu. Protože jde o styl, který má tendenci zjemňovat rysy vašeho obličeje, přirozeně se hodí k hranatému, oválnému a kulatému obličeji.

Hodí se k těmto tvarům obličeje

Braun

Nyní, když jste poznali všechny hlavní styly vousů

získali inspiraci a informovali se, zda je daný vzhled to, co hledáte, můžete začít s úpravami a získat nový vzhled. Nebo si můžete prohlédnout naše nástroje, které vám v každém ohledu pomohou dosáhnout vašeho nového vzhledu.

Jak si zastřihovat vousy

Zastřihování vašich vousů je důležitým krokem k dosažení kteréhokoli vzhledu vousů. Pokud ještě nejste připraveni trvale přijmout jediný konkrétní styl, máme zde několik obecných tipů a pokynů, s nimiž byste se měli seznámit.

Jak ji tvarovat

Objevte řadu zastřihovačů Braun a stylizujte svůj dokonalý vzhled

Souhlas pro soubory cookies