Postup: Bradka

Postup: Bradka

Jak tvarovat bradku

Styl vousů „bradka“ je dokonalým a snadným kompromisem mezi plnovousem a knírem. Je to skvělý vzhled pro všechny, kterým nevadí potřeba jeho údržby, stejně jako pro ty, jejichž oblasti kníru a vousů na bradě jsou propojeny, což je základním předpokladem stylu celistvé bradky. Pokud to není váš případ, uvažujte raději o jiném stylu, například o „strništi“. Pokud je bradka ten správný styl vousů pro vás, trocha přípravy vám pomůže využít tento skvělý vzhled naplno: nechte své vousy narůst přibližně na délku 10 mm a budete na správné cestě.

Tady je podrobný návod, jak to zvládnout.

Krok 1. Zastřihujte své vousy s hřebenem pro délku 10 mm

Tip: Zastřihujte za použití nástavce s hřebenem pro délku 1-10 mm a ubírejte po 0,5 mm

Připojte ke svému Zastřihovači vousů Braun hřeben na vousy a začněte rovnoměrně zastřihovat vousy na krku, na tvářích a nad horním rtem. Zaměřte se na zastřihování oblasti brady a kníru; přitom postupně ubírejte ve fázích po 0,5 mm a zajistěte tak, aby délka byla všude stejná jako na místě, se kterým jste spokojeni. Nestarejte se o to, že je tvar vaší bradky v této fázi poněkud nejasný, protože přesná řemeslná práce přijde později, až bude celý váš vous v délce, která vám umožní další práci.

Krok 2: Odpojte hřeben pro definování kontur

Tip: Tvarujte okraj vousů. Nejprve krk, potom tváře a horní ret

Odpojte hřeben a za přímého použití hlavy zastřihovače vousů začněte definovat styl své bradky. Pomalu zastřihujte a postupujte od krku přes okraje brady k tvářím a hornímu rtu, dokud nedocílíte požadovaného obrysu bradky. Celý tento krok je o vytvarování okrajů vousu předtím, než dokončený design ustálíte. Jak bylo řečeno, už by se vše mělo začít tvarovat a postupně by se měl ukazovat váš nový styl vousů, kterým je bradka.

Krok 3. Dotvarování bradky přesným zastřihovačem

Tip: Definujte ve dvou fázích, zastřihujte směrem od linie vousů

Teď přijde řada na detaily. Nejprve zastřihujte vousy ve směru od brady k uchu, abyste po obou stranách své bradky docílil pěkných, čistých linií. Provádějte opatrné, pomalé a nepřerušované tahy. Zastřihování směrem od okraje vousů vám pomůže předejít nechtěnému narušení obrysu vousů, takže nepokazíte styl a tvar, o který již chvíli pečujete. To udělejte na levém i pravém okraji bradky a dbejte především na to, aby byly obě strany symetrické. Až budete s oběma stranami spokojeni, můžete své bradce přidat ostré hrany. Nejsnazší způsob jak toho docílit je použití pohybů shora dolů. Zvlášť si dejte záležet v oblasti, kde se obě postranní části připojují ke kníru, a dole na bradě. Výrazné a úhledné linie vaši bradku nejlépe definují, takže získáte precizně tvarovaný styl a vzhled bradky.

Krok 4: Pro zvýraznění bradky hladce oholte zbytek obličeje

Tip: K extra hladkému oholení použijte přiložený holicí strojek Gillette

Dále bude na řadě hladké oholení krku, tváří a čelisti. Pro hladké, bezproblémové oholení a doladění detailů můžete použít holicí strojek Gillette, který se dodává spolu se sadou zastřihovače vousů Braun. Pokožku připravte opláchnutím vlažnou vodou a nanesením pěny na holení. Holte se proti směru růstu vousů souvislými, nepřerušovanými tahy, dokud nebude pokožka mimo bradku hladká a dokonale oholená. Nezapomeňte věnovat zvláštní pozornost oblasti pod bradou a dejte pozor, abyste nenarušili linii vousů, protože tento ostrý okraj je zvlášť důležitý pro styl „bradka“.

Krok 5. Bradku hydratujte a udržujte

Tip: Používání běžného vlasového kondicionéru na vousy pomůže udržet jejich pěkný vzhled

Teď, když máte svůj nový styl „bradky“, opláchněte si obličej a ošetřete pokožku pleťovým krémem bez alkoholu, čímž zabráníte jejímu vysychání po holení. Vše, co nyní zbývá udělat, je získat převahu nad potenciálními zbloudilými vousy, zvláště v okolí kníru. Ideálně by se vousy měly zastřihovat alespoň jednou týdně, aby zůstal zachován upravený, propracovaný vzhled bradky. Pomůže také, budete-li svou bradku jednou za 2-3 dny omývat, aby zůstala svěží a upravená. Používání běžného vlasového kondicionéru na vousy vám zajistí elegantní vous, který se snadno tvaruje. V závislosti na tvaru bradky ji může pomoct zkrotit také vosk nebo olej na vousy. Tak úžasný design vousů, jako je bradka, si zaslouží veškerou možnou svěžest.

Další styly vousů

Podívejte se, jak vytvořit tyto ostatní klasické vousaté vzhledy

Strniště

Tento rychlý, elegantní a nenáročný styl vousů se hodí pro kterýkoli tvar obličeje.

Strniště Braun

Knír

Výrazný, nápadný a osobitý knír je sice menší, ale o svém nositeli řekne mnoho.

Knír Braun

Proužek vousů na bradě

Jedinečný styl, který zvýrazní vaše rysy a dodá dojem hloubky charakteru vaší tváři.

Proužek vousů Braun

Objevte řadu zastřihovačů Braun a stylizujte svůj dokonalý vzhled

Souhlas pro soubory cookies