Postup: Strniště

Postup: Strniště

Jak tvarovat strniště

Tvarování vousů snad ani nemůže být snazší. Rychlé, elegantní a na údržbu nenáročné strniště, jinak známé jako „třídenní vous“, je skvělým stylem pro každého muže, každou příležitost a každý tvar obličeje. Strniště také dokáže dodat zdání dospělosti mladistvé tváři. Bez ohledu na to, že je tento styl tak snadný, je důležité dosáhnout přirozeného, úpravného vzhledu, aby to nevypadalo, že jste se jen zapomněli oholit. S tím vám pomůže tvarování podle značky Braun. Takže, chcete-li docílit elegantního, bezproblémového, takřka lusknutím prstů vytvořeného vzhledu vousů, tady je vše, co potřebujete vědět.

Krok 1. Zvolte si délku strniště

Tip: Vousy postupně zastřihujte, abyste zjistili, které strniště vám sluší nejlépe

V první řadě připojte ke svému zastřihovači vousů Braun hřeben pro délku 1-10 mm a použijte přesný otočný ukazatel k výběru délky strniště. Pokud si nejste jisti tím, která délka je pro váš obličej ta pravá, začněte s nastavením větší délky 3 mm a postupně vousy zkracujte. Ubírání ve fázích po 0,5 mm vám pomůže dosáhnout té délky vousů, která se vám bude nejvíce zamlouvat. Dávejte ale dobrý pozor: ať už si vyberete jakoukoli délku, musí být stejná po celé ploše vousů.

Krok 2. Zastřihujte vousy přesným zastřihovačem proti směru růstu

Tip: Délka elegantního strniště se normálně pohybuje mezi 1 a 3 mm

Až se pro některou délku rozhodnete, budete moci zarovnáním délky vousů na celém svém obličeji docílit čistého vzhledu stylu „strniště“. Zastřihujte vousy proti směru růstu a po celé jejich ploše pomocí zastřihovače vousů s nasazeným hřebenem. Nejlépe uděláte, když budete své výsledky co chvíli bedlivě kontrolovat, abyste měli jistotu, že jste pokryli každý centimetr. Zatím si nedělejte starosti s dokonalým zarovnáním obrysu, tato fáze je pouze o dosažení stejnoměrné správné délky po celém obličeji. Prokažte si laskavost a ujistěte se, že jsou obě strany výchozího vousu stejnoměrné a že nikde nezbyly žádné vousy odlišné délky.

Krok 3. Tvarujte své strniště

Tip: Vousy zakončete okrajem mezi horním a dolním okrajem ohryzku

Nyní, když je vaše strniště rovnoměrné, je čas vyčistit oblast krku. Nejprve ze zastřihovače vousů odpojte hřeben a postupně zastřihujte od spodní části krku směrem vzhůru. Obvykle vypadá nejlépe, když vousy zakončíte okrajem umístěným někde mezi horním a dolním okrajem ohryzku. Provádějte opatrné, pomalé a nepřerušované tahy. Zastřihování směrem od okraje vousů vám pomůže předejít nechtěnému narušení jejich obrysu a dosáhnout pěkné, přímé a čisté linie, což je ideální pro oblasti pod bradou a po obvodu čelisti.

Krok 4. Hladce se oholte pro dosažení elegantního vzhledu

Tip: K extra hladkému oholení použijte přiložený holicí strojek Gillette

Dále je načase čistě oholit okolí vašeho strniště. Pro hladké, bezproblémové oholení a dokonalý výsledek můžete použít holicí strojek Gillette, který se dodává spolu se sadou zastřihovače vousů Braun. Pokožku připravte opláchnutím vlažnou vodou a nanesením pěny na holení. Holte se proti směru růstu vousů souvislými, nepřerušovanými tahy, dokud nebude pokožka mimo oblast kníru hladká a dokonale oholená. Dávejte dobrý pozor zejména v okolí okrajů vousů, tváří a horního rtu.

Nezapomeňte důkladně zkontrolovat těžko dosažitelné oblasti pod bradou v místech, kde čelist navazuje na krk, a také pod spodním rtem, aby byly oblasti podél okraje plochy vašeho strniště dokonale hladké. Vaše nové strniště může začít sloužit svému účelu.

Krok 5. Strniště hydratujte a udržujte

Tip: Provádějte to přibližně každé 3 dny

Teď, když máte ideální strniště, ho stačí zastřihovat každé dva až tři dny, aby byl zachován styl kompaktních, vykreslených vousů – ne nadarmo se mu říká „třídenní strniště“! Nezapomeňte také na zvlhčování po zástřihu. Pomůže, budete-li používat pleťový krém bez alkoholu, abyste se vyhnuli vysychání pokožky po holení.

Takže tady to máte – nejjednodušší způsob jak vypadat elegantně, aniž by vám to zabralo příliš mnoho času, který byste raději věnoval svým skutečným zájmům.

Zůstaňte elegantní. Zůstaňte neformální.

Další styly vousů

Podívejte se, jak vytvořit tyto ostatní klasické vousaté vzhledy

Knír

Výrazný, nápadný a osobitý knír je sice menší, ale o svém nositeli řekne mnoho.

Knír Braun

Proužek vousů na bradě

Jedinečný styl, který zvýrazní vaše rysy a dodá dojem hloubky charakteru vaší tváři.

Proužek vousů Braun

Bradka

Dokonalý, snadný kompromis mezi plnovousem a knírem.

Bradka

Objevte řadu zastřihovačů Braun a stylizujte svůj dokonalý vzhled

Souhlas pro soubory cookies