Souhlas pro soubory cookies

Postup: Knír

Jak tvarovat knír

Pokud pro sebe chcete styl vousů, který je výrazný, nápadný a osobitý, může být vzhled „knír“ přesně to pravé pro vás. Knír, který je jedničkou mezi dostupnými styly vousů a přes svou menší velikost říká mnoho, vyžaduje pravidelnou péči, smysl pro detail a notnou dávku vkusu, ale při dobrém provedení vypadá výborně. Následuje 5 snadných kroků popisujících, co pro to musíte udělat.

Krok 1. Nechte své vousy narůst na délku 2 cm

Stejně jako u většiny stylů vousů je i v tomto případě třeba nechat vousy předem trochu narůst, abyste měli k dispozici potřebnou délku i hustotou umožňující úpravy vousu bez jakýchkoli omezení. Pro knír bývá obvykle nejvhodnější délka 2 cm, protože se nachází v pásmu „ani příliš krátké, ani příliš zarostlé“. Pokud však chcete zakroucený knír, nechte je narůst delší. Až budou vaše vousy dostatečně dlouhé a bude možné s nimi dál pracovat, můžete svou vnitřní šelmu zkrotit a udělat z ní gentlemana.

Grow your beard to 2 cm

Krok 2. Vousy zastřihněte na délku 10 mm

Tip: Pro dosažení rovnoměrného základu použijte hřeben na vousy pro délku 1-10 mm v nastavení 10 mm

Dříve než se zaměříte na pásmo horního rtu v oblasti kníru, je třeba zahájit proces eliminace vousů. Připojte ke svému zastřihovači vousů Braun hřeben na vousy a pomocí přesného otočného ukazatele zvolte požadovanou délku kníru. Nejlepší bývá délka mezi 1 a 2 cm, ale uvidíte, co pro vás bude nejvhodnější. Poté za použití zastřihovače v tomto nastavení celé vousy zarovnejte. Ujistěte se, že vám neunikly žádné skryté či zbloudilé vousy pod bradou nebo v kterékoli jiné části obličeje. Teď, když jste na celém obličeji dosáhli té správné délky, jste připraveni začít tvarovat okolí svého kníru.

Trim your beard to 10 mm

Krok 3. Knír tvarujte pomocí zastřihovače vousů

Tip: Nejprve dejte tvar okolí kníru – začněte krkem, tvářemi a bradou

Odpojte hřeben na vousy a použijte hlavu zastřihovače vousů k přímému tvarování kníru. Nejsnazší způsob, jak to udělat, je úprava okolí kníru včetně oblastí krku, tváří a brady. Přitom nezapomínejte, že se máte držet mimo oblast horního rtu. Až zbude pouze oblast kníru, můžete začít pracovat na přesném tvaru. Začněte postranními částmi či „křídly“ svého kníru; pro začátek je ponechte širší, a poté postupně ubírejte, dokud knír nebude dokonale zastřižený a elegantní. K tomu používejte pomalé, opatrné tahy – vzhled typu „knír“ si takovou pečlivost zaslouží. Také po každém tahu měňte strany a udržujte knír symetrický – o křivý přeci nikdo nestojí.

Shape your Moustache with the beard trimmer

Krok 4. Knír zvýrazněte hladkým oholením

Tip: K extra hladkému oholení použijte přiložený holicí strojek Gillette

Dále bude na řadě hladké oholení krku, tváří, brady a čelisti. Pro hladké, bezproblémové oholení a dokonalý výsledek můžete použít holicí strojek Gillette, který se dodává spolu se sadou zastřihovače vousů Braun. Pokožku připravte opláchnutím vlažnou vodou a nanesením pěny na holení. Holte se proti směru růstu vousů souvislými, nepřerušovanými tahy, dokud nebude pokožka mimo oblast kníru hladká a dokonale oholená.

Nezapomeňte důkladně zkontrolovat těžko dostupné oblasti pod svou bradou v místech, kde čelist navazuje na krk, a také pod spodním rtem, aby byl každý centimetr tváře dokonale oholený, s výjimkou té oblasti, která bude za vás promlouvat k okolí – vašeho nyní již dokonale provedeného, hrdě nošeného kníru.

Clean shave to sharpen  your Moustache

Krok 5. Průběžně hydratujte, dolaďujte a stylizujte

Vypadá to dobře? Teď si už jen opláchněte obličej a ošetřete si pokožku pleťovým krémem bez alkoholu, čímž zabráníte jejímu vysychání po holení.

To ostatní, tedy průběžné prostřihování, dolaďování a stylizace kníru, již bude jen na vás. Je načase zajistit dlouhodobý úspěch vašeho nového kníru, proto nezapomeňte získat každých několik dní náskok hledáním toulavých vousů, udržováním rovnoměrnosti obou polovin kníru i pěkného, hladce oholeného vzhledu obličeje, a samozřejmě zkoušením nových způsobů úpravy vašich vousů ve stylu „knír“. Pro potřeby stylizace vousů se nabízí celá řada možností: vosky a balzámy vám pomohou docílit různých tvarů, kudrlinek a variací. Pokud se vám zachtělo „velkolepějšího“ stylu vousů, proč je nenechat narůst delší pro styl krouceného kníru a nenakroutit konce za použití vosku na vousy, aby byl váš knír skutečně „knírem s velkým K“?

Tak či onak máte nyní kultovní design vousů.

How to: Moustache-step5

Další styly vousů

Podívejte se, jak vytvořit tyto ostatní klasické vousaté vzhledy

Proužek vousů na bradě

Jedinečný styl, který zvýrazní vaše rysy a dodá dojem hloubky charakteru vaší tváři.

Bradka

Dokonalý, snadný kompromis mezi plnovousem a knírem.

Strniště

Tento rychlý, elegantní a nenáročný styl vousů se hodí pro kterýkoli tvar obličeje.

Objevte řadu zastřihovačů Braun a stylizujte svůj dokonalý vzhled

Zastřihovače vousů

Zastřihovače vousů

Až 39 stupňů nastavení přesné délky

Všestranné zastřihovače

Všestranné zastřihovače

Zastřihování a tvarování od hlavy až k patě

Holicí

Holicí strojky

Pro hladké a šetrné oholení