Postup: Proužek vousů na bradě

Braun's how to: Chin Strap

Jak tvarovat proužek vousů na bradě

Mezi styly vousů těžko naleznete větší klasiku, než je proužek vousů na bradě. Tento styl, který býval populární v 18. a 19. století, zažívá v současnosti nárůst zájmu a v poslední době jej nosí takové osobnosti, jako je hvězda F1 Lewis Hamilton a senzační rapper Stormzy.

Proužek na bradě je jedinečným stylem vousů bez kníru a s ostrým okrajem lemujícím linii čelisti, což mužské tváři dodává dojem hloubky charakteru. Obvykle dobře funguje pro ty, jejichž obličej je spíše oválný, nebo pro ty s výraznou linií spodní čelisti, neboť tento styl zvýrazňuje rysy. Je také důležité, aby se vám podařilo vypěstovat vousy pokrývající celý obvod čelisti i brady po obou stranách obličeje. Právě to vzhled s proužkem vousů na bradě sjednocuje.

Tento styl vyžaduje kromě jisté ruky také určitou zručnost, ale budete-li důsledně postupovat podle pokynů uvedených níže, můžeme vám slíbit, že se vám námaha vyplatí. Teď se bez dalších průtahů podíváme na základy tvarování proužku vousů na bradě – nadčasové klasiky, která nezabere mnoho času.

Krok 1. Nechte své vousy narůst do stejnoměrné délky

Tip: Nechte své vousy dorůst na délku 2 cm a zajistěte, aby kotlety splynuly s vousem

Styly proužku vousů na bradě mohou být různé, od nejtenčího „linkového proužku“, jehož šířka může být pouhé 2 mm, až po „silný proužek“, jehož šířka se pohybuje mezi 1 a 2 cm. Není žádoucí, aby šířka vousu přesáhla 2 cm, jinak přijdete o jasně definovaný okraj typický pro tento styl. Doporučujeme vám „silný proužek“, který tomuto skvělému stylu dává více vyniknout. Ať už se však rozhodnete pro kteroukoli šířku, pro začátek potřebujete pruh vousů o šířce 1-2 cm, se kterým můžete dál pracovat.

Krok 2. Zastřihněte své vousy na požadovanou délku

Připojte ke svému zastřihovači vousů Braun hřeben pro délku 1-10 mm a pomocí přesného otočného ukazatele zvolte požadovanou délku vousů. Vousy na bradě vypadají skvěle, mají-li jakoukoli délku mezi délkou strniště a 10 mm. Až si zvolíte požadovanou délku, zastřihněte všechny vousy pro dosažení rovnoměrné délky. Pomůže, pokud budete své vousy při holení zastřihovačem přejíždět proti směru růstu – dosáhnete tak dokonalejšího výsledku.

Krok 3. Definujte tvar svého proužku vousů na bradě

Tip: Při postupném zastřihování udržujte šířku symetrickou upravováním okrajů

Odpojte z vašeho zastřihovače vousů hřeben a začněte opatrně definovat tvar vašich vousů včetně oblasti kníru. Zaměřte se na zkrácení veškerých vousů mimo oblast vlastního proužku na bradě. To se vám bude hodit později, až budete tuto oblast holit do hladka. Své vousy na bradě poté opatrně tvarujte pomalými, opatrnými tahy směrem od okraje vousu – udržujte jej úzký a rovný. Nejlepší je začít širší linkou, ze které budete postupně ubírat – ale záleží to jen na vás. V této fázi je důležité zajistit, aby šířka vašich vousů zůstala symetrická, čehož dosáhnete neustálou kontrolou tahů v zrcadle.

Krok 4. Hladce se oholte pro dosažení elegantního vzhledu

Tip: Pro extra hladké oholení použijte přiložený holicí strojek Gillette

Nyní, když je požadovaný tvar jasně definován, je čas hladce oholit váš obličej pomocí přiloženého holicího strojku, s nímž dosáhnete dokonale hladkého oholení. Při nanášení pěny či krému se pečlivě vyhýbejte pokrytí vašich nově (a čistě) zastřižených vousů – nechcete přeci riskovat oholení svého mistrovského díla! Holte se proti směru růstu vousů souvislými, nepřerušovanými tahy, dokud nebude pokožka mimo váš vous hladká a dokonale oholená. Jako pokožka miminka. Ale s vousy.

Krok 5. Hydratujte a udržujte svůj proužek vousů na bradě

Jak jsme zmínili již dříve, na rozdíl od ostatních stylů vousů potřebuje tento styl trochu více lásky a péče, když přijde na celkovou údržbu. Nezapomeňte udržovat pěkný vzhled svého nového proužku vousů na bradě pravidelným zastřihováním, které zabrání tomu, aby se vymkl vaší kontrole. Proužek vousů na bradě je velice čistý, precizní styl vousů, proto je jeho pravidelná údržba naprostou nutností. Doporučili bychom vám pravidelné holení po 2-3 dnech podle toho, jak rychle vaše vousy rostou, aby celkový tvar tohoto stylu zůstal zachován. Nebojte se zkoušet různé délky, šířky a tvary vousů, které budou postupně dorůstat.

A konečně, klidně si pohrajte s různými délkami a šířkami proužku na bradě. Například, úzký proužek může vypadat velice stylově, ale pokud jej necháte více narůst, možná vás to inspiruje k postupnému přechodu na bradku

Možnosti jsou nekonečné. Mé holení však naštěstí nikoli.

Další styly vousů

Podívejte se, jak vytvořit tyto ostatní klasické vousaté vzhledy

Bradka

Dokonalý, snadný kompromis mezi plnovousem a knírem.

Bradka

Strniště

Tento rychlý, elegantní a nenáročný styl vousů se hodí pro kterýkoli tvar obličeje.

Strniště Braun

Knír

Výrazný, nápadný a osobitý knír je sice menší, ale o svém nositeli řekne mnoho.

Knír Braun

Objevte řadu zastřihovačů Braun a stylizujte svůj dokonalý vzhled

Souhlas pro soubory cookies