Jak holicí strojek čistit a udržovat

Jak holicí strojek čistit a udržovat

Seznamte se s podrobným návodem od Brauna, jak čistit a pečovat o váš holicí strojek pomocí náplní Braun Clean and Renew. Naučte se jej sami profesionálně čistit.

1. Profesionální čištění

Profesionální čištění – nový pocit z holení pouhým stisknutím tlačítka

Některé modely holicích strojků Braun Series přicházejí s čisticím přístrojem Clean&Charge. Stisknutím tlačítka se váš holicí strojek automaticky vyčistí, vysuší a nabije. Je to tak snadné a hygienicky nezávadné.

Zjistěte více o čisticí stanici Braun Clean&Charge

2. Manuální čištění

Omývání pod tekoucí horkou vodou

Téměř všechny holicí strojky Braun lze snadno a rychle opláchnout pod teplou tekoucí vodou. Účinek čištění může být vylepšen, pokud použijete trochu klasického tekutého mýdla. A zde další tip: k zajištění optimální péče pro váš holicí strojek byste měli na břitový blok kápnout čas od času trochu oleje.

Cleaning brush

Čištění kartáčkem

Po vyjmutí břitové hlavy můžete břitový blok snadno vyčistit kartáčkem. Až budete hotoví, zapněte holicí strojek na dvě nebo tři sekundy. Pozor: Planžetu nikdy nečistěte kartáčkem.

Cleaning spray

Čištění s čisticím sprejem

Čisticí sprej pomáhá důkladně vyčistit holicí strojek tak, že odstraňuje všechny zbytky kožního mazu. Po nanesení spreje na holicí břity lze zvlhlé zbytky snadno odstranit.

3. Údržba

K zajištění 100% výkonu vyměňte všechny holicí části každých 18 měsíců.


Po 18 měsících již bylo oholeno takové množství vousů, jako je stébel trávy na fotbalovém hřišti! Je proto nejvyšší čas vyměnit břitový blok vašeho holicího strojku, aby byl opět obnoven jeho 100% výkon. Planžeta a břitový blok fungují jako části nůžek a kvůli vysokému zatížení se neodvratně opotřebovávají.