Způsoby
odstraňování
chloupků

Způsoby odstraňování chloupků

Metody odstraňování chloupků u kořínků

Tyto metody odstraňují tělesné ochlupení u kořínků. Trvá to týdny, než vaše chloupky dorostou zpátky, a když se tak stane, jsou obvykle mnohem měkčí a tenčí než kdy předtím. Skvělé na tom je, že odstraňování chloupků u kořínků vám umožní užít si hladkou pokožku po dlouhou dobu – až po 4 týdny. Přečtěte si o různých metodách odstraňování chloupků u kořínků a zjistěte více o jejich výhodách a nevýhodách.

Epilování

Funguje:
Chloupky odstraňujete prostřednictvím použití ručního nástroje vybaveného hlavou s rotujícími pinzetami, kterým projíždíte po pokožce.

Nejlepší pro:
Všechny části těla – nohy, podpaží, paže, oblast bikin a obličej

Výhody:
Mimořádně hladké výsledky, trvající až čtyři týdny. Nevytváří nepořádek a nové modely rovněž přicházejí se speciálním nástavcem pro odstraňování nežádoucích chloupků ze specifických částí těla, například z obličeje.

Nevýhody:
Může to být v citlivějších oblastech nepohodlné.

Hodnocení krásy:
Epilátory mohou odstraňovat chloupky krátké až 0,5 mm, ne jako vosk, který pro dokonalé výsledky vyžaduje minimální délku chloupků 2 mm – takže není žádný důvod čekat na nevzhledný opětovný růst chloupků.

Poznámka dermatoložky:
„Během epilace jsou chloupky odstraňovány u kořínků a pokud rostou zpátky, špička má sklon být zkosena, což vede k jemnějšímu vzhledu. Pravidelná epilace může navíc snížit počet zarůstajících chloupků.“

Metody odstraňování chloupků u kořínků

Epilace voskem

Funguje:
Nanesení horkého nebo studeného vosku na pokožku ve směru růstu chloupků. Poté, jakmile ztuhne a látkové proužky jsou vyhlazené, rychle je odtrhněte proti směru růstu chloupků, které tímto odstraníte.

Nejlepší pro:
Nohy, oblast bikin, obočí, podpaží nebo horní ret

Výhody:
Vosk může vaši pokožku zbavit chloupků na několik týdnů, takže nebudete muset jejich odstraňování nějakou dobu řešit.

Nevýhody:
Může to být bolestivé. Navíc musíte počkat, dokud chloupky nebudou dost dlouhé pro provedení další epilace voskem, což by mohl být problém, pokud chcete své nohy obnažit anebo nemáte ráda pocit dorůstajících chloupků. Pokud epilaci provádíte sama, může z toho být nepořádek, a pokud jdete to salónu, může to být drahé. A co více, vosk může opomenout velmi krátké chloupky.

Hodnocení krásy:
Skvělé, pokud je pro vás každodenní odstraňování chloupků „nepříjemností“ – a pokud jste připraveni zaplatit si za opravdu profesionální péči.

Poznámka dermatoložky:
Po použití vosku může pokožka zůstat vysušená. Naneste proto zjemňovací mléko, nejlépe s výtažkem s aloe vera.

Epilace nití

Funguje:
Vezměte kousek bavlněné nitě, udělejte kolem každého chloupku smyčku a pak rychlým trhnutím dané chloupky odstraňte.

Nejlepší pro:
Malé, delikátní oblasti, jako je obočí nebo horní ret.

Výhody:
Chloupky jsou odstraňovány u kořínků, takže znovu dorůstají velmi pomalu a nejsou tak ostré.

Nevýhody:
Je to velmi pomalý proces, neboť chloupky je třeba odstraňovat po jednom. Jedná se rovněž o specializovaný postup, takže je třeba navštívit dobře vyškoleného profesionála.

Hodnocení krásy:
Skvělý pro obočí – mnoho žen po jeho vyzkoušení změnilo názor.

Poznámka dermatoložky:
„Epilace nití není příliš traumatická pro pokožku, takže je vhodná pro použití v citlivých oblastech jako horní ret a obočí.“

Metody povrchového odstraňování chloupků

Tyto metody odstraňují části tělesného ochlupení, které rostou na povrchu pokožky. Obecně se jedná o snadný postup, který však musíte docela často opakovat.Přečtěte si více o různých metodách odstraňování kořínků chloupků, abyste pochopili, čím se tyto metody liší.

Elektrické holení

Funguje:
Malý elektrický strojek s jemnou mřížkou projíždí po povrchu pokožky a zachytává chloupky. Břity se pohybují po stranách a stříhají chloupky proti hraně mřížky.

Nejlepší pro:
Nohy, oblast bikin, podpaží

Výhody:
Rychlé a bezpečné, a protože holíte „za sucha“, zvládnete to jedním tahem. Je to také dobrá volba pro ženy s citlivou pokožkou.

Nevýhody:
Efekt „bez chloupků“ nicméně netrvá tak dlouho, jako je tomu u holení za mokra. O strojek je třeba také náležitě pečovat, což představuje pravidelné čištění a každoroční výměnu čepele..

Hodnocení krásy:
Je to skvělá metoda jemného a rychlého odstraňování chloupků.

Poznámka dermatoložky:
„Jedná se o příjemnou metodu odstraňování chloupků, která je natolik jemná, že je vhodná pro většinu lidí. Nicméně ji nepoužívejte, pokud je vaše pokožka již podrážděná drobnými poraněními nebo vyrážkou.“

Metody povrchového odstraňování chloupků

Holení za mokra

Funguje:
Holicí břity kloužou po mokré pokožce a stříhají chloupky na povrchu.

Nejlepší pro:
Nohy, podpaží, oblast bikin

Výhody:
Rychlé, účinné, bezbolestné a navíc jemně provádí exfoliaci suché, loupající se kůže na nohou, a udržuje tak jejich mimořádně hladký vzhled..

Nevýhody:
Holení odhaluje nádherně hladkou pokožku, ale je ho třeba provádět často, aby byla dosažená hladkost uchována.

Hodnocení krásy:
Skvělá volba pro časově vytížené ženy.

Poznámka dermatoložky:
„Holení je příjemná volba – ale je ho třeba provádět správně. Pouhé použití mýdla a vody není úplně vhodné, neboť zanechává pokožku často suchou a loupající se. Je tedy lepší použít hydratační holicí gel.“

Depilační krémy

Funguje:
Chemicky odstraňují chloupky na povrchu pokožky. Po nanesení je krém ponechán na pokožce až 10 minut a pak je odstraněn jemným setřením včetně chloupků.

Nejlepší pro:
Horní ret, oblast bikin a podpaží

Výhody:
Bezbolestný, levný

Nevýhody:
Občas může vytvářet nepořádek a nanášení může být obtížné. Tyto výrobky nemají tradičně příjemnou vůni, ačkoli některé jsou o něco lepší než ty ostatní. Dalším problémem může být rovněž podráždění pokožky, takže je lepší provést test 24 hodin před plánovaným použitím.

Hodnocení krásy:
Nejvhodnější pro malé oblasti jako je obličej nebo podpaží

Poznámka dermatoložky:
„Pokud máte citlivou pokožku, tak depilační krémy nemusí představovat nejvhodnější volbu, neboť v nich obsažené chemické látky mohou způsobit jak podráždění, tak alergickou reakci. Vždy si před použitím na celé nohy nebo obličej proveďte test na malém kousku pokožky, nejlépe na vnitřní straně paže a pokud možno při dvou různých příležitostech"

Mohlo by se vám líbit

Epilátory Silk-épil značky Braun

Epilátory Silk-épil značky Braun

Seznamte se s kompletní řadou Silk-épil

Zjistěte všechno o nádherné pokožce

Zjistěte všechno o nádherné pokožce

Příliš dobré na to, aby zůstalo tajemstvím. 8 nejlepších věcí na epilaci.

Souhlas pro soubory cookies