Zkušenosti: kotlety

Zkušenosti: kotlety

Odborné poradenství o pěstování, zastřihování a tvarování kotlet – ať už je stav vousů na vaší tváři jakýkoli.

Kotlety přitahují pozornost k rysům, takže je jim třeba věnovat stejnou pozornost jako zbytku obličeje. Jsou mezi námi i muži, kteří si nemohou nechat narůst plnovous, a ti mají stejné potíže i s kotletami. Ale každá situace se dá vyřešit.

Překrývání

Zrušení nebo „překrytí“ kotlet je pro mnoho krátkých a středních účesů nejlepším způsobem, jak zakrýt jejích nedostatečnost. Překrytí může být jemné i přísné, záleží, jak si budete přát. Vytváří pocit jedinečnosti jinak běžného účesu a zakrývají nedostatečné kotlety.

Rostoucí

Další možností je nechat si „narůst“ pár kotlet. Tento trik je nejvhodnější pro muže, kteří mají rádi střední nebo dlouhou délku vlasů. Jak na to: Oddělte malý pramen vlasů rostoucí těsně před vašima ušima a zastřihněte si kotlety na požadovanou délku

Délka

Určení délky kotlet by mělo být založeno na dvou faktorech: tvar obličeje a osobnost. Délka kotlet může být rozmanitá, od krátké (ke špičce ucha), přes extra-dlouhou (ke spodní části ucha) až po „Mutton Chops“ a vlastně jakákoli v tomto rozmezí. V případě, že je vzhled konzervativnější, šíře kotlet by neměla přesáhnout 3,5 cm, širší kotlety (větší než 3,5 cm) evokují kreativnější vzhled stylu a – pravděpodobně – výběr kariéry.Tvar obličeje představuje další faktor, který je třeba vzít v úvahu. Čím delší obličej, tím kratší by kotlety měly být. A naopak, čím kratší obličej, tím delší kotlety můžou být (ovšem s rozumem). Střední délka kotlet (lehce nad středem ucha) a „penciled“ (zkosené) styly patří mezi ty nejběžnější a nejoblíbenější. „Mutton chops“ můžete vidět i podobě menších, kreativnějších kruhů. Osobnost hraje vždy důležitou roli při výběru toho nejlepšího vzhledu.

Údržba

Poslední, ale ne to nejmenší, je údržba. Začněme s tím, jak udržovat kotlety rovnoměrně zastřižené. Můj oblíbený test „na špičku prstu“ funguje pokaždé skvěle! Přiložte oba ukazováčky ke spodní části vaší pravé a levé kotlety. Podívejte se do zrcadla a zjistěte, který z prstů je po stranách vaší tváře vyšší. Pokud se vám líbí délka sahající k vyššímu z nich, zastřihněte zároveň delší kotletu (zatímco stále provádíte test „na špičku prstu“), a to dokud nebudou obě kotlety rovnoměrné.

Nejsnazší způsob, jak je udržet pod kontrolou (ať tvar nebo velikost), je pomocí páru zastřihovačů. Ty vám pomohou nejen tvořit, ale i udržovat požadovanou délku. Kotlety mohou být kombinací vousů a vlasů, a proto je vhodné je holit každé 2-3 dny.
Pro dosažení krátkého střihu začněte s krytem s nejvyšším číslem a postupně čísla snižujte tak, abyste dosáhli požadované délky a zastřihováním (od čelisti ke spánku), a odstraňte většinu objemu. Pro zachování objemu a odstranění přečnívajících vlasů zastřihujte směrem dolů (od spánku k čelisti), což vám rovněž dodá hladší vzhled.

Mohlo by se vám líbit

Braun Precision Trimmer

Přesný zastřihovač Braun

Okraje a kontury přesně tak, jak si přejete.

Sada All-in-One

Sada All-in-One

Kompletní styling od hlavy až k patě. 100% bez námahy.

Souhlas pro soubory cookies