IPL versus laserové odstranění chloupků

IPL nebo laserové odstranění chloupků

V dnešní době je široká nabídka zařízení a služeb pro odstranění chloupků pomocí světla. Všechny metody zanechají vaši pokožku hladkou a bez chloupků, ale jak se rozhodnout mezi odstraněním chloupků pomocí laseru a IPL (intenzivního pulzního světla)? Je nutné vždy jít do salonu, nebo může být domácí odstranění stejně účinné?

Rozdíl mezi laserem a IPL odstraněním chloupků

Hlavní rozdíl mezi laserem a IPL je typ světla. IPL (intenzivní pulzní světlo) je širokopásmový zdroj pulzního světla, zatímco laser je jednotný monochromatický zdroj světla. Obě metody se zaměřují na melanin ve vlasových folikulech a od obou se dají očekávat viditelné výsledky. Profesionální laserové ošetření funguje více selektivně, a proto se velmi vysoké množství energie zaměří na vlasový folikul spíše než na okolní pokožku. Profesionální laserové ošetření tedy povede k rychlým výsledkům a je vhodné i pro tmavší typy pokožky. Energie, frekvence a barva chloupků jsou všechno důležité faktory v účinnosti ošetření, zatímco zdroj světla, ať je to laser nebo intenzivní pulzní zábleskové světlo, hraje vedlejší roli.

Braun IPL versus laserové odstranění chloupků

laserový

Jednotný monochromatický zdroj světla

Braun IPL versus laserové odstranění chloupků

IPL

širokopásmý zdroj pulzního světla

Metody

Jak IPL světlo, tak laserové impulsy dosáhnou na kořínek chloupku díky melaninu. Tato stimulace má „poškozující” vliv na kořínek a po několika ošetřeních znemožní kořínku produkovat další chloupek. Tmavé chloupky a světlá pokožka jsou ideální kombinace pro nejefektivnější výsledky.

Metody Braun IPL

Vyplatí se navštívit salon za účelem odstranění chloupků?

Co upřednostňujete, odstraňování chloupků doma nebo v salonu? Odstraňování chloupků doma šetří čas, na druhou stranu budete muset ze začátku provádět ošetření častěji. Odstraňování chloupků v salonu vyžaduje znalosti odborníka a může vést k rychlejším výsledkům. V obou případech budou výsledky podobné – výrazný úbytek chloupků.

Ušetřete čas spojený s návštěvou salonů s Braun IPL

Jediný IPL přístroj s inteligentním senzorem k určení odstínu pokožky SensoAdapt™

Průběžně snímá odstín pokožky a upravuje intenzitu záření pro co nejbezpečnější a nejúčinnější ošetření.

Jediný IPL přístroj s inteligentním senzorem k určení odstínu pokožky SensoAdapt™
Souhlas pro soubory cookies