IPL nebo laserové odstranění chloupků

IPL nebo laserové odstranění chloupků? Která metoda je lepší?
V dnešní době existuje široká nabídka přístrojů a služeb pro odstranění chloupků pomocí světla. Všechny metody zanechají vaši pokožku hladkou a bez chloupků, ale jak se rozhodnout mezi odstraněním chloupků pomocí laseru a IPL (intenzivního pulzního světla)? Je nutné jít vždy do salonu, nebo může být domácí odstranění chloupků pomocí světla stejně účinné?

Rozdíl mezi laserem a IPL

Hlavní rozdíl mezi laserem a IPL je typ světla resp. jeho vlnová délka a energie. IPL (intenzivní pulzní světlo) je širokopásmý zdroj pulzního světla, zatímco laser je jednotný monochromatický zdroj světla. Obě metody se zaměřují na melanin ve vlasových folikulech a od obou se dají očekávat trvalé výsledky. Profesionální laserové ošetření funguje více selektivně, a proto se velmi vysoké množství energie zaměří na vlasový folikul spíše než na okolní pokožku. Profesionální laserové ošetření tedy povede k rychlým výsledkům a je vhodné i pro tmavší typy pokožky. Energie, frekvence a barva ochlupení jsou všechny důležité faktory v účinnosti ošetření, zatímco zdroj světla, ať je to laser nebo intenzivní pulzní blikající světlo, hraje vedlejší roli.
laserový Jednotný monochromatický zdroj světla
IPL širokopásmý zdroj pulzního světla

Metody

Jak IPL světlo, tak laserové impulsy dosáhnou na kořínek chloupku díky melaninu. Tato stimulace má „poškozující” vliv na kořínek a po několika ošetřeních znemožní kořínku produkovat další chloupek. Tmavé ochlupení a světlá pokožka jsou ideální kombinace pro nejefektivnější výsledky.

Vyplatí se navštívit salon za účelem odstranění chloupků? 

Co upřednostňujete, odstraňování chloupků doma nebo v salonu? Odstraňování chloupků šetří čas, na druhou stranu budete muset ze začátku provádět ošetření častěji a pravidelněji.  Odstraňování v salonu vyžaduje znalosti odborníka a může vést k rychlejším výsledkům. V obou případech budou výsledky podobné – výrazný úbytek chloupků.