Braun Silk-expert IPL

How to IPL - The Braun Silk-expert starter kit

Jak na IPL – Braun Silk-expert pro začátečníky

Průběžně snímá tón pokožky a upravuje intenzitu záření pro co nejbezpečnější a nejúčinnější ošetření.

Jak používat Braun Silk-expert v jednoduchých krocích.

Krok 1

Před ošetřením dané oblasti pomocí Braun Silk-expert IPL odstraňte veškeré viditelné chloupky. Ujistěte se, aby žádné chloupky nepřesahovaly povrch pokožky a příslušná oblast byla čistá a suchá. Zapojte Braun Silk-expert IPL.

Krok 2

Přístroj plně přitiskněte k pokožce a ujistěte se, že pracuje správně. Pokud přístroj nemá správný kontakt s pokožkou, nefunguje.

Krok 3

Pro větší části těla používejte klouzavý režim: podržte tlačítko stisknuté a přejíždějte po pokožce. U menších oblastí tlačítko stačí krátce stisknout a pustit. Na citlivějších místech, případně pokud přístroj používáte poprvé, můžete využít jemný nebo extra jemný režim.

Krok 4

Před použitím ve tváři nejprve pokožku očistěte a zbavte chloupků.

Krok 5

Po každém použití je důležité, abyste přístroj dobře utřeli.

Krok 6

V první fázi používání aplikujte jednou týdně po čtyři až dvanáct týdnů. Poté upravte podle potřeby. Výsledkem je trvalé a viditelné odstranění chloupků.

How to use the Braun Silk-expert IPL

Jak používat Braun Silk-expert krok za krokem

Braun Silk-expert IPL in hand

1. Příprava

Co musíte před použitím vědět

Tón pokožky a barva chloupků

 • Mám zrzavé vlasy, mohu používat přístroj IPL?

  Braun Silk-expert IPL není vhodný pro každého. Je nejúčinnější pro světlé až střední odstíny pleti s chloupky od přírodní blond po tmavě hnědou nebo černou. Přístroj není účinný pro velmi blonďaté, rezavé, šedé nebo bílé chloupky, u kterých by velmi malé množství melaninu nevstřebalo světelnou energii.

Skin tones & Body hair type chart

Tabulka barevných tónů pokožky a typů chloupků:

 • Proč není IPL vhodný pro tmavší tón pokožky?

  Tmavší pokožka obsahuje více melaninu, proto by mohla pohlcovat více, než je bezpečné množství energie světla, což by mohlo způsobit nepříjemný pocit.

 • Mám se před použitím IPL vyhýbat sluníčku?

  IPokud máte tmavší pokožku v důsledku přirozeného nebo umělého opalování a netrpíte žádným podrážděním, můžete přístroj Braun Silk-expert IPL používat, protože přístroj sám automaticky upravuje sílu energie na nejbezpečnější a nejefektivnější úroveň. Také vás upozorní, pokud by byla pokožka příliš tmavá.

 • Mohou jej využívat i muži?

  Muži mohou Braun Silk-expert používat od ramen níže (hrudník, záda, paže, břicho, nohy). Nepoužívejte na tvář, krk nebo oblast genitálií. Použití na mužské vousy může mít nepravidelné výsledky.

Woman uses the Braun Silk-expert IPL on arm

2. Začátek procedury

Jak přístroj Silk-expert nejlépe používat

 • Hodí se přístroj IPL i pro intimní oblasti?

  IPL lze používat v oblasti hranice bikin, ale pro oblast genitálií se nehodí, protože pokožka zde může být tmavší s více chloupky. Jako taková může pohlcovat více energie, což způsobuje nepříjemný pocit.

 • Mohu IPl používat na tváři?

  Přístroj Braun Silk-expert lze bezpečně používat i na tváři pod lícními kostmi. Neměl by se používat okolo očí ani na čele. Účinně funguje na horním rtu, bradě i čelisti. Před použitím doporučujeme otestovat.

Woman sits on couch after treatment with the Braun Silk-expert IPL

3. Po aplikaci

 • Jak dlouho trvá, než se dostaví výsledek?

  Obvyklý růstový cyklus chloupků se u jednotlivých osob liší a pohybuje se v rozmezí 18–24 měsíců podle tělesné partie (podpaží, lýtka a holeně, oblast bikin). Vzhledem k tomu, že na aplikaci světla reagují jen chloupky v růstové fázi, je pro dosažení trvale hladké pokožky zapotřebí více aplikací. Pro dosažení optimálních výsledků proto doporučujeme v počáteční fázi 4–12 aplikací, 1x každý týden. Pokud už nezaznamenáte žádné dorůstající chloupky, nemusíte pokračovat v dalších aplikacích po celých 12 týdnů. V takovém případě můžete přejít k udržovací fázi.

 • Jak dlouho musím proceduru opakovat pro udržení výsledků?

  Po skončení výchozí fáze můžete pokračovat podle potřeby. Opakujte podle potřeby.

 • Jak se starat o pokožku ošetřenou Braun Silk-expert IPL?

  Doporučujeme vyhnout se umělým zdrojům sluneční energie jako jsou solária a opalovací kabiny. Vyhněte se používání výrobků, které by mohly způsobit podráždění pokožky 24 hodin po posledním ošetření. To zahrnuje návštěvu vířivky, saunování, nošení těsného oblečení, používání bělících krémů a parfémovaných produktů, či používání peelingových produktů. Nedodržení zmíněných doporučení může způsobit podráždění pokožky jako je svědění, či zarudnutí ošetřené oblasti.

 • Je třeba se vyhnout slunci po ošetření Braun Silk-expert IPL?

  Po ošetření pomocí Braun Silk-expert IPL doporučujeme použít na ošetřené oblasti opalovací krém s faktorem SPF 15, kdykoliv ošetřené plochy mohou být vystaveny slunci.

 • Mohou přístroj Silk-expert IPL používat těhotné ženy nebo náctileté dívky?

  Produkt nebyl pro tyto skupiny otestován, proto by jej neměly používat.

 • Používají se během ošetření Braun Silk-expert IPL gely? Je potřeba kupovat náhradní lampy?

  Braun Silk-expert IPL funguje bez aplikace dodatečných tělových krému nebo gelů. Není třeba kupovat náhradní lampy jako u jiných přístrojů.

 • Musím nosit ochranné brýle?

  Při používání Silk-expert nejsou ochranné brýle potřeba. Senzor kontaktu s pokožkou zajistí, že lze přístroj spustit pouze při kontaktu s pletí a že viditelné světlo bude zcela bezpečné.