Braun Silk-expert IPL
How to IPL - The Braun Silk-expert starter kit

Jak na IPL – Braun Silk-expert pro začátečníky

Jak používat Braun Silk-expert v jednoduchých krocích.

Krok 1

Odstraňte chloupky z místa, kde přístroj plánujete použít. Ujistěte se, že na pokožce nezbyly žádné chloupky. Poklepáním vysušte pokožku. Zapojte Braun Silk-expert IPL.

Krok 2

Přístroj plně přitiskněte k pokožce a ujistěte se, že pracuje správně. Pokud přístroj nemá správný kontakt s pokožkou, nefunguje.

Krok 3

Pro větší části těla používejte klouzavý režim: podržte tlačítko stisknuté a přejíždějte po pokožce. U menších oblastí tlačítko stačí krátce stisknout a pustit. Na citlivějších místech, případně pokud přístroj používáte poprvé, můžete využít jemný nebo extra jemný režim.

Krok 4

Před použitím ve tváři nejprve pokožku očistěte a zbavte chloupků.

Krok 5

Po každém použití je důležité, abyste přístroj dobře utřeli.

Krok 6

V první fázi používání aplikujte jednou týdně po čtyři až dvanáct týdnů. Poté upravte podle potřeby. Výsledkem je trvalé a viditelné odstranění chloupků.

How to use the Braun Silk-expert IPL

Jak používat Braun Silk-expert krok za krokem

Braun Silk-expert IPL in hand

1. Příprava

Co musíte před použitím vědět

Tón pokožky a barva chloupků

 • Mám zrzavé vlasy, mohu používat přístroj IPL?

  Epilátor Braun S Nejefektivnější je na světlých až středních tónech pokožky s chloupky od přírodních blond po tmavě hnědé a černé. Přístroj není příliš účinný na velmi blond, zrzavých, šedých nebo bílých vlasech, ale menší množství melaninu nepohltí energii světla.

Skin tones & Body hair type chart

Tabulka barevných tónů pokožky a typů chloupků:

 • Proč není IPL vhodný pro tmavší tón pokožky?

  Tmavší pokožka obsahuje více melaninu, proto by mohla pohlcovat více, než je bezpečné množství energie světla, což by mohlo způsobit nepříjemný pocit.

 • Mám se před použitím IPL vyhýbat sluníčku?

  IPokud máte tmavší pokožku v důsledku přirozeného nebo umělého opalování a netrpíte žádným podrážděním, můžete přístroj Braun Silk-expert IPL používat, protože přístroj sám automaticky upravuje sílu energie na nejbezpečnější a nejefektivnější úroveň. Také vás upozorní, pokud by byla pokožka příliš tmavá.

 • Mohou jej využívat i muži?

  Muži mohou Braun Silk-expert používat od ramen níže (hrudník, záda, paže, břicho, nohy). Nepoužívejte na tvář, krk nebo oblast genitálií. Použití na mužské vousy může mít nepravidelné výsledky.

Woman uses the Braun Silk-expert IPL on arm

2. Začátek procedury

Jak přístroj Silk-expert nejlépe používat

 • Hodí se přístroj IPL i pro intimní oblasti?

  IPL lze používat v oblasti hranice bikin, ale pro oblast genitálií se nehodí, protože pokožka zde může být tmavší s více chloupky. Jako taková může pohlcovat více energie, což způsobuje nepříjemný pocit.

 • Mohu IPl používat na tváři?

  Přístroj Braun Silk-expert lze bezpečně používat i na tváři pod lícními kostmi. Neměl by se používat okolo očí ani na čele. Účinně funguje na horním rtu, bradě i čelisti. Před použitím doporučujeme otestovat.

Woman sits on couch after treatment with the Braun Silk-expert IPL

3. Po aplikaci

 • Jak dlouho trvá, než se dostaví výsledek?

  Obvyklý růstový cyklus chloupků se u jednotlivých osob liší a pohybuje se v rozmezí 18–24 měsíců podle tělesné partie (podpaží, lýtka a holeně, oblast bikin). Vzhledem k tomu, že na aplikaci světla reagují jen chloupky v růstové fázi, je pro dosažení trvale hladké pokožky zapotřebí více aplikací. Pro dosažení optimálních výsledků proto doporučujeme v počáteční fázi 4–12 aplikací, 1x každý týden. Pokud už nezaznamenáte žádné dorůstající chloupky, nemusíte pokračovat v dalších aplikacích po celých 12 týdnů. V takovém případě můžete přejít k udržovací fázi.

 • Jak dlouho musím proceduru opakovat pro udržení výsledků?

  Po skončení výchozí fáze můžete pokračovat podle potřeby. Opakujte podle potřeby. Některé ženy musí proceduru opakovat asi každé dva měsíce, jiné až každých 6-12 měsíců.

 • Jak se mám o pleť starat po IPL?

  Po procedurách IPL není třeba žádná speciální péče. Pouze pokud máte zvlášť citlivou pleť, nevystavujte ošetřené oblasti další zátěži, například horkým koupelím nebo sauně.

 • Mám se po použití IPL vyhýbat sluníčku?

  Obecně platí, že svou pleť byste měli vždy chránit opalovacím krémem (doporučuje se alespoň SPF 15). Pouze pokud pleť vykazuje po použití IPL známky citlivosti, například zarudnutí, měli byste se k ní chovat zvlášť šetrně a například se vyhýbat sluníčku / umělému opalování.

 • Mohou přístroj Silk-expert IPL používat těhotné ženy nebo náctileté dívky?

  Produkt nebyl pro tyto skupiny otestován, proto by jej neměly používat.

 • Musím používat gel nebo kupovat náhradní díly?

  Braun Silk-expert IPL funguje bez dalších krémů nebo gelů a na rozdíl od jiných výrobků není ani třeba nakupovat náhradní lampy. Lampa Silk-expert IPL vydrží poskytovat své služby asi 6 let.

 • Musím nosit ochranné brýle?

  Při používání Silk-expert nejsou ochranné brýle potřeba. Senzor kontaktu s pokožkou zajistí, že lze přístroj spustit pouze při kontaktu s pletí a že viditelné světlo bude zcela bezpečné.

Průběžně snímá tón pokožky a upravuje intenzitu záření pro co nejbezpečnější a nejúčinnější ošetření.