Jak na IPL – Braun Silk-expert Pro pro začátečníky

Jak na IPL – Braun Silk-expert Pro pro začátečníky

Jediný IPL přístroj s inteligentním senzorem k určení odstínu pokožky SensoAdapt™

Průběžně snímá odstín pokožky a upravuje intenzitu záření pro co nejbezpečnější a nejúčinnější ošetření.

 Jediný IPL přístroj s inteligentním senzorem k určení odstínu pokožky SensoAdapt™

Jak používat Braun Silk-expert Pro v jednoduchých krocích.

Krok 1: Odstraňte všechny viditelné chloupky v oblasti, kterou chcete ošetřit, pomocí vašeho preferovaného způsobu odstraňování chloupků. Ujistěte se, že na pokožce nezbyly žádné chloupky. Vysušte pokožku.

Jak používat Braun Silk-expert Pro v jednoduchých krocích.

Krok 2: vyberte standardní hlavu nebo přesnou hlavu v závislosti na velikosti oblasti, kterou chcete ošetřit. Zapojte Braun Silk-expert Pro.

Krok 3: Hlavici plně přitiskněte k pokožce a ujistěte se, že funguje správně. Pokud zařízení nemá správný kontakt s pokožkou, nefunguje.

Krok 4: U větších oblastí používejte klouzavý režim: podržte tlačítko stisknuté a přejíždějte po pokožce. U menších oblastí tlačítko stačí krátce stisknout a pustit. Na citlivějších místech, případně pokud přístroj používáte poprvé, můžete využít šetrný nebo extra šetrný režim.

Braun Silk-expert Pro při použití na obličeji

Krok 5: Po každém použití je důležité, abyste hlavici dobře utřeli.

Krok 6: V první fázi používání aplikujte jednou týdně po 4 až 12 týdnů. Poté přizpůsobte potřebám (tj. každý 1-2 měsíce). Výsledkem je viditelné odstranění chloupků.

Braun Silk-expert Pro – nejčastější dotazy po krocích.

Braun Silk-expert Pro – nejčastější dotazy po krocích.

1. Příprava - Co musíte před použitím vědět.

Příprava

Odstín pokožky a barva chloupků

Mám zrzavé chloupky, mohu používat zařízení IPL?

IPL není vhodný pro všechny. Nejefektivnější je na světlých až středních odstínech pokožky s chloupky od přírodních blond po tmavě hnědé a černé. Zařízení není příliš účinné na velmi blond, zrzavých, šedých nebo bílých chloupcích, u nichž menší množství melaninu nepohltí energii světla.

Tabulka barevných odstínů pokožky a typů chloupků:

Tabulka barevných odstínů pokožky a typů chloupků:

Proč není IPL vhodný pro tmavší odstín pokožky?

Tmavší pokožka obsahuje více melaninu, proto by mohla pohlcovat více, než je bezpečné množství energie světla, což by mohlo způsobit nepříjemný pocit.

Mám se před použitím IPL vyhýbat sluníčku?

Pokud máte tmavší pokožku v důsledku přirozeného nebo umělého opalování a netrpíte žádným podrážděním, můžete přístroj Braun Silk-expert Pro používat, protože zařízení samo automaticky upravuje sílu energie na nejbezpečnější a nejefektivnější úroveň. Také vás upozorní, pokud by byla pokožka příliš tmavá.

Mohou jej využívat i muži?

Muži mohou Braun Silk-expert Pro používat od ramen níže (hrudník, záda, paže, břicho, nohy). Nepoužívejte na tvář, krk nebo oblast genitálií. Použití na mužské vousy nebo chloupky na obličeji může mít nerovnoměrné výsledky.

2. Začátek ošetření - Jak přístroj Silk-expert Pro nejlépe používat

Začátek ošetření

Hodí se přístroj IPL i pro intimní oblasti?

IPL lze používat v oblasti hranice bikin, ale pro oblast genitálií se nehodí, protože pokožka zde může být tmavší s více chloupky. Jako taková může pohlcovat více energie, což způsobuje nepříjemný pocit.

Mohu IPL používat na tváři?

Přístroj Braun Silk-expert Pro lze bezpečně používat i na tváři pod lícními kostmi. Neměl by se používat okolo očí ani na čele. Účinně funguje na horním rtu, bradě i čelisti. Před použitím doporučujeme otestovat.

3. Po ošetření

Po ošetření

Jak dlouho trvá, než se dostaví výsledek?

Obvyklý růstový cyklus chloupků se u jednotlivých osob liší a pohybuje se v rozmezí 18–24 měsíců podle tělesné partie (v podpaží, na lýtkách, holeních a v oblasti bikin to může trvat nejdéle). Vzhledem k tomu, že na aplikaci světla reagují jen chloupky v růstové fázi, je pro dosažení viditelné hladké pokožky zapotřebí více aplikací. Pro dosažení optimálních výsledků proto doporučujeme v počáteční fázi 1 aplikaci týdně po dobu 4–12 týdnů. Pokud už nezaznamenáte žádné dorůstající chloupky, nemusíte pokračovat v dalších aplikacích po celých 12 týdnů. V takovém případě můžete přejít k udržovací fázi.

Jak dlouho musím ošetření opakovat pro udržení výsledků?

Po skončení výchozí fáze můžete pokračovat podle potřeby. Opakujte podle potřeby.

Jak se mám o pokožku starat po IPL?

Doporučujeme nevystavovat pokožku působení umělých zdrojů světla, například v opalovacích kabinách a soláriích. Během 24 hodin po epilaci se také vyvarujte vykonávání činností nebo používání prostředků na pokožku, které by mohly vést k podráždění kůže. Do těchto činností spadá i používání termálních koupacích sudů nebo sauny, nošení těsných oděvů, používání bělicích krémů, parfémovaných produktů nebo peeling pokožky. Výše uvedené může vést k podráždění epilovaných oblastí, projevující se například svěděním nebo zarudnutím.

Mám se po použití IPL vyhýbat sluníčku?

Po aplikaci doporučujeme ošetřit epilované oblasti, které by mohly být vystaveny slunečnímu záření, přípravkem s ochranným faktorem 15.

Mohou přístroj Silk-expert Pro používat těhotné ženy nebo dospívající dívky?

Produkt nebyl pro tyto skupiny otestován, proto by jej neměly používat.

Musím používat gel nebo kupovat náhradní díly?

Braun Silk-expert Pro funguje bez dalších krémů nebo gelů a na rozdíl od jiných zařízení není ani třeba nakupovat náhradní lampy.

Musím nosit ochranné brýle?

Při používání Silk-expert Pro nejsou ochranné brýle potřeba. Senzor kontaktu s pokožkou zajistí, že lze zařízení spustit pouze při kontaktu s pokožkou a že viditelné světlo bude v průběhu ošetření zcela bezpečné.

Souhlas pro soubory cookies