Vysněný velvyslanec: Vettel

Vysněný velvyslanec: Vettel

Vysněný velvyslanec: Vettel

Od září 2013 je novým Braun velvyslancem Sebastian Vettel, německý závodník Formule 1, v současné době jezdící pro rakouskou závodní stáj Red Bull Racing Infiniti.

V prvním roce ježdění za Red Bull (2009) dokončil Vettel sezónu Formule 1 na celkovém druhém místě. Nyní je nejmladším čtyřnásobným mistrem světa F1 v historii, když postupně získal tituly v roce 2010, 2011, 2012 a 2013.

Narodil se v Heppenheimu poblíž Frankfurtu a jeho sen stát se závodníkem přišel již ve věku 3 let, když nastoupil do své první motokáry a odmítl z ní pak vystoupit. V 7 letech se stal nejmladším závodníkem na trati v Kerpen-Manheim, kde začínal Schumacher. Skončil na druhém místě a trofej mu byla udělena Michaelem Schumacherem osobně. Toho dne si Vettel slíbil, že dosáhne svého snu a tvrdě na tom pracoval, vzhlížejíce k Michaelu Schumacherovi jako ke svému hrdinovi. Ve věku 8 let začal závodit v sérii Kart (motokáry) a vyhrál řadu titulů včetně německého Junior Karting šampionátu, Monaco Kart Cupu a Evropského Junior Karting šampionátu. Vettel povýšil do kategorie závodních vozů v roce 2002, a to poté, co vyhrál mistrovství Senior ICA Kart a je držitelem mnoha titulů „Nejmladší jezdec Formule 1“.

A dokonce i dnes je Vettel věrný svému snu, v zimě trénuje na finském ledě a v létě v deštném pralese na Bali. Jednou řekl jednomu novináři, že by „F1 jezdil i zadarmo“, protože se stala jeho „celoživotní vášní“.

Velvyslanec značky Braun Sebastian Vettel